Po człowieku zostaje tylko dobre imię i dzieci, które niosą dalej jego dzieło i historię w świat … To nasz początek ….

jak to się zaczęło

Nasza historia

To już prawie 30 lat od kiedy istniejemy na rynku… Szmat czasu i wiele wspomnień. Firma rodzinna, w której kolejne pokolenie przejmuje stery, starając się kontynuować dobrą passę i pracować na jej dobre imię i rozpoznawalność. Wielokierunkowość działalności, ogrom doświadczenia, wsparcie i mądrość rodziców, perturbacje, z których zawsze wychodziliśmy obronną ręką, godni zaufania pracownicy i zespół ludzi pracujący na naszą renomę, to nasza siła. Motorem napędowym są wyzwania, klienci, nieprzewidywalność i nie powtarzalność sytuacji, szybkie zwroty akcji i decyzje, które niekiedy należy podejmować „ad hoc”, a wszystko zaczęło się prawie 30 lat temu….

Firma Artemis sp. z o.o. z siedzibą w Drawsku Pomorskim została założona 15 sierpnia 1995 roku pod nazwą „Przedsiębiorstwo Zagraniczne Artemis sp. z o.o.”, choć założyciel firmy, czyli mój tata, zajmował się obsługą pobytu myśliwych zagranicznych w Polsce już od 1985 roku. Wówczas współudziałowcami w spółce było 2, a od 1997 roku 3 obywateli Belgii. W 1997 roku uzyskaliśmy koncesję Ministerstwa Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa na organizację polowań dla myśliwych zagranicznych, co stanowiło i nadal stanowi fundament i główną gałąź naszej działalności Nagły zwrot akcji spowodował lawinę wydarzeń, pozwalających na podjęcie kluczowych decyzji, by jako spółka teraz być w tym miejscu, w którym jesteśmy nie tylko jako firma, ale przede wszystkim jako rodzina.

Od 2006 roku spółka ma wyłącznie kapitał polski a udziały są własnością 2 udziałowców. Posiadając tylko i wyłącznie kapitał polski, znajdujący się w rękach 2 udziałowców, nabraliśmy wiatru w żagle, stawiając odważne kroki inwestycyjne mające na celu poszerzanie zakresu naszych usług i stawiając na rozwój. Od 2010 roku posiadamy własny obiekt noclegowy oraz sklep myśliwski z koncesją na obrót bronią i amunicją myśliwską. Myślistwo i łowiectwo stanowi nadal najważniejszy kierunek w naszej firmie.

Za naszym pośrednictwem przyjeżdża do polskich łowisk corocznie ponad 1200 myśliwych zagranicznych. Kwatera myśliwska miała być tylko dodatkiem…a stała się nie tylko uzupełnieniem a odrębnym „tworem” tętniącym życiem i dobrą energią. Pozwoliło nam to otworzyć się na turystykę outdoorową, aktywny wypoczynek i współpracę z okolicznymi firmami i stacjonującymi wojskami.

Uczestniczymy i wspieramy imprezy okolicznościowe związane z promowaniem edukacji przyrodniczej i łowieckiej. Promujemy także ruch turystyczny na terenie Pojezierza Drawskiego prezentując jego unikalne w skali krajowej walory przyrodnicze. A kim jeszcze jesteśmy? Tu nie powiemy, ani słowa więcej…Karty zostaną odkryte na następnych stronach…Zapraszamy 